Šiuo metu taikomi specialūs pasiūlymai implantacijai, burnos higienai ir dantų balinimui “Philips Zoom” sistema

Protinių dantų šalinimas

protinių dantų šalinimas

Protinių dantų šalinimas

Paskutiniai abiejuose žandikauliuose esantys dantys yra vadinami protiniais arba aštuntaisiais dantimis. Dažniausiai išdygsta patys paskutiniai, bet gali ir neišdygti visai ir juos galima pamatyti tik panoraminėje radiogramoje.
 
Protinių dantų šalinimas yra chirurginė protinių dantų rovimo operacija atliekama naudojant nuskausmintojus.
 
Dažnai dygdami protiniai dantys sukelia skausmą ir diskomfortą, neretais atvejais jie išdygsta nepilnai, netaisyklingai, spaudžia danteną, sunku juos valyti, tuomet yra reikalingas protinio danties rovimas.
 

Protinių dantų šalinimas rekomenduojamas kai

 • Protiniai dantys yra dalinai/nepilnai išdygę. Jie gali būti įstrigę jūsų žandikaulyje ar dantenose, o tai gali būti skausminga;
 • Jie išsidėsto netinkamu kampu ir gali prispausti kitus jūsų dantis, sukeldami gretimų dantų rezorbciją arba ėduonį;
 • Jūsų burna nėra pakankamai didelė. Jūsų žandikaulyje nėra vietos papildomam krūminių dantų rinkiniui;
 • Turite šiame dantyje ertmę ar gingivitą. Gali būti, kad dantų šepetėliu ar dantų siūlu nepasiekiate savo protinių dantų ir ilgainiui dantis genda arba susidaro dantenų uždegimas.

Kaip vyksta protinio danties rovimas?

 1. Konsultacija ir diagnostika: prieš atliekant protinių dantų šalinimą, dažniausiai atliekama rentgenologinė panoraminė nuotrauka, kurios dėka galima matyti dantų šaknų padėtį ir įvertinti aplinkui esančius audinius.
 2. Vietinė anestezija: prieš procedūrą pacientui paprastai skiriama vietinė anestezija, kad būtų sumažintas skausmas ir diskomfortas. Kartais gali būti pasirinkta bendra anestezija, ypač jei šalinami visi keturi protiniai dantys arba tai atliekama kaip dalis sudėtingesnio chirurginio gydymo.
 3. Protinio danties rovimas: gydytojas naudoja specialų įrankį norėdamas atsargiai ištempti dantį iš kaulo.
 4. Siūlai: Po protinių dantų traukimo gydytojas gali uždėti siūlus, kad sustabdytų kraujavimą ir palengvintų gijimo procesą. Kai kuriais atvejais, pasirinktinai, naudojami rezorbuojantys siūlai, kurie palaipsniui ištirpsta.
 5. Priežiūra po dantų rovimo procedūros: gydytojas suteikia instrukcijas dėl priežiūros po protinių dantų šalinimo. Tai apima higienos laikymąsi  ir atidų stebėjimą dėl galimų komplikacijų, pvz., infekcijos.

Pooperacinis ir gijimo laikotarpis kiekvienam pacientui individualus, todėl būtina laikytis gydytojo nurodymų.

Kodėl protinio danties šalinimui rinktis mus?

Čia dirba patyrę odontologai, kurie naudoja pažangią technologiją ir nuolat tobulina savo įgūdžius. IMI Klinika pacientams teikia rūpestingą ir individualią priežiūrą, o sterilios patalpos ir aukšti higienos standartai užtikrina jūsų saugumą ir patogumą.

Pasirinkdami IMI odontologijos kliniką, galite būti tikri, kad jūsų protinių dantų šalinimas bus atliktas su aukščiausiu profesionalumu ir rūpestingumu jūsų sveikatai. Registruokitės vizitui jau šiandien.

protinio danties rovimas

Dažniausiai užduodami klausimai

Protinio danties rovimo kaina svyruoja nuo 80 iki 120€. Kaina priklauso nuo individualaus atvejo, susisiekite, kad galėtume šią kainą patikslinti.

Protinių dantų ištraukimui vaikams ar suaugusiems, gali būti naudojama bendrinė nejautra, intraveninė ar peroralinė sedacija, priklausomai nuo paciento poreikių ir procedūros sudėtingumo. Visais atvejais, siekiant užtikrinti paciento komfortą, visiškai išvengiama didelio skausmo.

Pirmąją dieną po protinių dantų rovimo rekomenduojame valgyti kiek lengvesnį maistą kaip košės, sriubos, jogurtai ir kiti maisto produktai kurie neduoda dantims didesnio krūvio. Taip pat venkite aštresnio ar rūgštaus maisto.

Kainoraštis

 • Nesudėtingas danties šalinimas30 – 50€
 • Sudėtingas danties šalinimas70 – 100€
 • Alveolės susiuvimas10€
 • Vaistų pakeitimas po danties rovimo15 – 20€
 • Dantenų ribos korekcija60 – 90€
 • Protinio danties šalinimas80 – 120€
 • Protinio danties šalinimas (paslauga atlieka chirurgas)120-150€
 • Sudėtingas retinuoto protinio danties šalinimas150-180€
 • Incizija40€