Šiuo metu taikomi specialūs pasiūlymai implantacijai, burnos higienai ir dantų balinimui “Philips Zoom” sistema

Dantų implantacija – estetinis vaizdas ir funkcionalumas viename

kam reikalinga dantų implantacija?

Dantų netekimas tikriausiai yra viena nemaloniausių traumų žmogui. Netekus danties gali sumažėti ne tik pasitikėjimas savimi, bet ir dantų funkcionalumas. Tačiau šiuolaikiniame technologijų ir mokslo pasaulyje atkurti visą dantį ir net jo šaknies imitaciją yra paprasčiau. Čia gelbsti dantų implantacija. 

Kodėl žmonės netenka dantų? Įvairios traumos ar ligos (ne tik burnos ligos) yra vienos iš pagrindinių priežasčių. Dantų implantacijos procedūros metu danties šaknis yra pakeičiama specialiu varžteliu, kuris yra įstatomas į trūkstamo danties vietą. Ant varžtelio yra užmaunamas danties vainikėlis, kuris atitinka natūralią danties formą, spalvą ir funkcionalumą. Tokiu būdu susigrąžinti šypseną yra paprasčiau.

Efektyviai ir lengvai dantų implantacijai didelę įtaką daro laiko tarpas nuo danties netekimo iki implantacijos. Kartais netekus galinių dantų, kurie yra mažiau pastebimi, žmonės net nesikreipia į odontologus. Tačiau toks laiko tempimas iki implantacijos gali sukelti daug sunkumų ir problemų. Uždelsta implantacija gali sukelti:

  • Kramtymo problemas;
  • Dantų krypties problemas (dantys pradeda slinktis/krypti į tuščią vietą);
  • Prasideda žandikaulio silpnėjimas, kaulo tirpimas, veido formos kitimas ar net gali įvykti žandikaulio lūžis.

Laiku atlikus dantų implantaciją šių problemų galima išvengti. Kartais prieš dantų implantaciją gali reikėti atlikti ir kitas procedūras. Pavyzdžiui, esant nepakankamam žandikaulio kaului, yra atliekama kaulo priauginimo procedūra. Tai padeda užtikrinti ilgaamžį danties implanto tarnavimą ir visišką funkcionalumą. 

Ar sunku prižiūrėti implantuotus dantis? Jeigu prieš tai jūsų burnos higiena buvo nereguliari ir netinkama – tikrai teks susiimti. Dantų implantams jų priežiūra yra svarbi ir gali daryti įtaką gijimo procesui. Dantų valymas turi būti atliekamas kruopščiai, ypač aplink patį implantą, būtina naudoti tarpdančių šepetėlius, kurių dydį jums parinks jūsų burnos higienistas. Svarbu valant dantis aplink implantą būti atsargiems ties jungtimi, kuri yra tarp dantenų ir implanto. Dantų implantų priežiūrai taip pat galima naudoti ir irigatorių, kuris efektyviai pašalina apnašas. Jeigu susikaupusios apnašos yra nepašalinamos ir joms leidžiama didėti, atsiranda rizika atsirasti uždegimui apie implantą esančiuose audiniuose ar net paties implanto praradimas.

Kiekvienas norime džiaugtis savo šypsena ir nebijoti jos parodyti kitiems. Dantų implantacija gali padėti tai susigrąžinti su visu danties funkcionalumu.