Šiuo metu taikomi specialūs pasiūlymai implantacijai, burnos higienai ir dantų balinimui “Philips Zoom” sistema

Kodėl yra reikalinga profesionali burnos higiena?

kodėl yra reikalinga profesionali burnos higiena

Šypsena – vienas gražiausių žmogaus akcentų. Kiekvienas norime gražios ir sveikos šypsenos, tačiau ne visada stengiamės ją puoselėti. Burnos higiena yra svarbu ne tik palaikyti estetiškam vaizdui, bet tai yra ir būdas išvengti daugybės ligų. Kaip bebūtų, savarankiškos dantų priežiūros namuose gali nepakakti.

Įvairios apnašos ir dantų akmenys burnoje kaupiasi kiekvienam skirtingai dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, jeigu dantų padėtis yra netaisyklinga, sunku pasiekti visas ertmes, maisto likučiai užsilieka ir dantų apnašos kaupiasi toliau. Taip pat tam įtakos turi ir mūsų mitybos įpročiai. Kai kurie maisto produktai skatina apnašų atsiradimą ir lengevsnį jų prikibimą prie dantų paviršiaus. Kiti produktai, kaip vaisiai ir daržovės, turi atvirkštinį efektą – skatina dantų apsivalymą. 

Nesilaikant reguliarios ir teisingos burnos higienos, pašalinti visas apnašas ir akmenis gali burnos higienos specialistai. Jums bus atlikta reikiama procedūra ir taip pat gausite patarimų, kurie yra pritaikyti individualiai jūsų burnos ertmei ir įpročiams, kad burnos higienos palaikymas namuose taptų dar efektyvesnis.   

Taigi, kodėl profesionali burnos higiena yra tokia reikalinga net atsakingai prižiūrint dantis namuose?

  • Profesionalios burnos higienos metu yra nuvalomos apnašos ir pašalinami susikaupę akmenys, kurių paprastai namuose pašalinti neįmanoma.
  • Nepašalinus apnašų ir akmenų susidaro puikios sąlygos daugintis bakterijoms, kurios sukelia kariesą, burnos gleivinės, periodonto ligas.
  • Taip pat burnos higienos trūkumas gali sukelti ir infekcines ligas, kurios gali išsivystyti į kitas sveikatos problemas ar net dantų netekimą.
  • Po profesionalios burnos higienos yra jaučiamas gaivus ir švarus jausmas burnoje. Kai kuriais atvejais net dantų atspalvis gali pašviesėti keliais tonais.

Profesionali burnos higiena yra atliekama ir kitais atvejais:

  • Prieš odontologinį gydymą;
  • Periodonto ligų gydymo atveju;
  • Prieš dantų balinimą.

Profesionalią burnos higieną suaugusiam žmogui rekomenduojama atlikti bent du kartus į metus. Kai kuriais atvejais profesionalios burnos higienos gali prireikti ir dažniau. Tai patarti gali jūsų burnos higienistas arba odontologas apžiūrėjęs jūsų dantų būklę. Profesionali burnos higiena – tai puikus būdas įvairių ligų prevencijai bei estetiniam vaizdui palaikyti. Be to, burnos higienistas apžiūrės jūsų dantis ir, jei matys pakitimus, nukreips į odontologą anksčiau nei prasideda ligos vystymasis ir simptomai.